середа, 10 листопада 2021 р.

Алоє

 

Невибаглива у догляді  кімнатна рослина-сукулент завоювала популярність і стала бажаним  мешканцем наших домівок завдяки своїм  цілющим  властивостям.

Здавна алое відоме цілющими властивостями: сік та м’якоть листя деяких його видів використовують для приготування ліків і косметичних продуктів. Здатне алое лікувати і на відстані:  це одна з небагатьох кімнатних рослин, яка виділяє кисень вночі. Тримайте алое у спальні - воно забезпечить вам більш здоровий та якісний нічний відпочинок.

У світі відомо понад п’ятсот видів  алое. Деревоподібне Aloe arborescens - «столітник» та алое вера Барбаденсис Міллер (Aloe vera Barbadensis Miller) серед них - найпопулярніші. Останнє вважається й найкращим серед «справжніх» - вера алое. Ця багаторічна тропічна й субтропічна трав’яниста рослина з довгастим м’ясистим листям, укритим по краю шипами, призвичаївшись переносити тривалі посухи в пустелях Америки та Африки, перша у хіт-параді найневибагливіших кімнатних рослин.

Місце.  Алое  любить  багато  світла, тому  радо  оселиться  на  південних вікнах.  Взимку рослині  слід  забезпечити додаткове освітлення, а влітку притіняти лише від інтенсивного прямого сонячного проміння. Після тривалого  перебування  у тіні  привчати алое до сонця слід поступово.

Полив.  Головна  умова  -  уникати надмірного  зволоження,  особливо восени та взимку. Влітку рослину поливають щедріше, але після повного просихання ґрунту. Алое зазвичай не потребує  обприскування,  але  часом корисно змити з його листя пил під душем. Слідкуйте, щоб волога не лишалася в пазухах листкових розеток.

Підживлення. Кімнатні алое щомісяця підживлюють комплексами мінеральних добрив для сукулентів та кактусів від середини весни до початку осені.  Взимку краще  зробити  перерву. Молоді та щойно пересаджені рослини протягом наступних шести місяців підживлення не потребують.

Температура. Річна-20-26°С,взимку, у період спокою, її слід знизити до 13-17°С. Влітку алое корисно тримати  на  відкритому  повітрі  на  балконі, терасі, у садку і навіть висаджувати у відкритий ґрунт, щоб підживити рослину.

Посадка. Легкий субстрат для рослин компонують з дернової і листової землі, піску та перегною  (2 :1:1:1), чи купують суміш «Для кактусів та сукулентів». Щоб розрихлити ґрунт, додають деревне вугілля, подрібнену цеглу. Пересаджують алое у міру потреби навесні: молоді рослини - раз на 1-2, а дорослі - на 3-4 роки. При зміні «місця проживання» дорослих рослин у новому горщику варто лишити частину старої землі.

ВАЖЛИВО!

  ЗА ДОБУ ДО ПЕРЕСАДКИ ґрунт у горщику з рослиною слід гарно зволожити - так алое з паростками (якщо такі є) легше буде витягти.

  ПІСЛЯ ПЕРЕСАДКИ алое ставлять у притінене місце на декілька днів та не поливають, надлишок вологи може стати причиною загнивання коріння. Рослині обов’язково потрібен час, щоб гарно вкорінитися та зміцніти

УМОВИ  УСПІШНОГО ДОГЛЯДУ

·     Прохолодна, суха зимівля забезпечить рослині спокій.

·     Обережність (але не відмова) у використанні добрив.

·     Полив у дозах, що зростають від зими до літа та поступове переведення рослин із затіненого зимового на більш світле й сонячне літнє утримання з притіненням.

·     Пухкий водопроникний ґрунт з мінімальним вмістом перегною.

·     Підтримання зволоженою внутрішньої поверхні горщиків для уникнення пересихання коріння.

Ганна Терн//Жінка, травень 2016 р.

Немає коментарів:

Дописати коментар