середа, 28 березня 2018 р.

Вирощування пуансетії


Пуансетія, молочай прекрасний, різдвяна зірка-ось скільки назв має ця чудова рослина. Родом вона з Мексики та Центральної Америки. Пуансетія -  це багаторічник. Цвіте взимку (тому також дуже часто її називають ще  й  Віфлеємською зіркою). У природі ця  рослина  запилюється  комахами і  крихітними  пташками  колібрі. Власне квіти  у  неї скромні та  непримітні -  це жовтувато-зелені «ґудзики», але навколо них зібрані  прицвітки -  видозмінені  листки найрізноманітніших забарвлень, які й  приваблюють пташок.
Відомі  такі  сорти:  з  червоними прицвітками -Анжеліка та  Імператор, із рожевими -Дороті, з білими чи кремовими -  Регіна, а також двокольоровий сорт Джангл Белз.  Ці  сорти  є  найпопулярнішими серед любителів-квітникарів. Є також і  сорти з  прицвітками жовтого та синьо-фіолетового кольорів. Цвітіння при гарному догляді триває 1,5-2 місяці, потім деякі кольорові листочки опадають, деякі  змінюють забарвлення  на зелений, і тоді вважається, що рослина перейшла у стадію відпочинку.
У цей період починається швидкий ріст молодих пагінців, який продовжується один-два місяці. Відтепер  рослину  необхідно тримати в прохолодному і темному місці – це допоможе їй при наступному цвітінні мати дуже гарні та насиченого кольору прицвітки. Також після цвітіння слід зробити  невеличку обрізку,  не допускати  пересихання землі.
Коли  мине  період  спокою,  рослина  покаже  сама -  на  місці  обрізки почнуть  рости  нові  стебла.  Це також свідчитиме, що рослину необхідно пересадити.  Потім її треба  виставити  на вікно  з  південного  боку,  а  через два тижні  з  моменту пересадки-зробити підживлення органічними добривами.
У літку  пуансетію   обов’язково поставте  в таке  місце,  щоб  на  неї  не потрапляло  сонячне  світло. Можете винести її на балкон, але простежте, щоб  сильний вітер не завадив рослині. Пуансетія полюбляє обприскування теплою  водою, кожних 10-15 днів потребує  підживлення  мінеральними та органічними добривами (по черзі).
Восени з пониженням температури  рослину треба забрати до кімнати, скоротити підживлення, подбати проте, щоб уже у вересні  світловий день для неї становив  не  більше  10  годин -  це допоможе  рослині  закласти  бруньки для цвітіння. Також тепло, світле місце взимку та любов, із якою ви доглядатимете за своєю рослиною, допоможуть отримати бажаний результат.
Розмножують пуансетію живцями довжиною  6 -8   см,  на  яких  мають бути  чотири-п’ять листочків. Живець після обрізки занурюють у теплу воду на 10 хвилин, щоб змити сік, потім поміщають у субстрат,  який  поливають і накривають плівкою. Укорінення живця настає приблизно за місяць. Верхівку живця прищипують, щоб почали рости бокові стебла.
Рослину можуть уражати шкідники, такі як павутинний кліщ, щитівка. Щоб вилікувати пуансетію, необхідно промити листочки мильним розчином, якщо ж зараження поширилося, треба застосувати Актелік (20 крапель на 1 л води).
Також пам’ятайте,  що  при  обрізці рослини слід бути обережними, бо її сік отруйний. Потрібно стежити, щоб він не потрапив до ротової порожнини чи в очі. Після процедури руки треба вимити з милом. Але я гадаю, що це не завадить вам придбати цю чудову рослину. Нехай мої поради допоможуть всім читачам мого блогу.

Немає коментарів:

Дописати коментар