четвер, 22 квітня 2021 р.

Міцна голова

 

Ви, напевно, помітили, що капустини нагадують голову. Але ж назва «капуста» і походить від давньоримського (латинського) слова «капут», що означає «голова».

Уперше етапи обробляти капусту, найімовірніше,  давні  іберійці,  які  населяли теперішню Іспанію. Називали вони капусту «ащі». Звідси вона поширилася в Грецію, Єгипет і Рим, а потім і в інші країни.

Судячи  з  археологічних  знахідок, капуста використовувалася первісними людьми вже в кам’яному й бронзовому століттях. Вона була добре відомадавнім жителям  Єгипту.  Відварену  капусту єгиптяни подавали наприкінці обіду як солодку страву.

У древньому світі вважали, що капуста має  цілющі  властивості  при  різних захворюваннях.

Багато цілющих властивостей, приписуваних  капусті  в  стародавності,  не підтверджено, але капуста дійсно досить корисна, незважаючи на те, що в її складі багато (до 92%) води.

Римляни споживали  велику кількість капусти не тільки в їжу, але й як ліки майже проти всіх хвороб. Давні лікарі особливо рекомендували годувати капустою маленьких дітей, щоб вони росли дужими й стійкими проти всяких захворювань.

Капуста й ріпа - найдавніші овочі, що з ’явилися  на  території Давньої  Русі. У стародавніх писемних пам’ятках Київської Русі історики знаходять згадування про капусту.  Одним  із  перших руських джерел,  у  якому згадується  капуста, можна вважати «Ізборник» Святослава, датований  1073 р. У пізнішому літописі говориться, що смоленський князь Ростислав Мстиславович у 1150 р. подарував своєму другові Мануїлові капусник. Капусником у старі часи називали город, де вирощували  капусту. До речі, давні слов’яни  першими  навчилися  квасити капусту, заготовляючи її про запас.

Немає коментарів:

Дописати коментар