понеділок, 13 грудня 2021 р.

Ехінацея: краса і користь

 

 Ехінацея-трав'яниста багаторічна рослина, що володіє високою декоративністю, лікувальними властивостями і стає популярною рослиною у садівників.

Відноситься  ехінацея до родини  складноцвіті, а родом вона з Північної Америки. Назва рослини походить від грецького слова "ехінос", що означає їжак.  Швидше за все, це пов'язано з її суцвіттям, яке при повному дозріванні стає круглим і колючим.

Найбільш поширені два види ехінацеї: пурпурна і дивна.  Перша володіє великими вишуканими квітами (до 12 см в діаметрі) пурпурного кольору. Квітки розташовуються на прямостоячих жорстких стеблах, які досягають в середньому 1,5 м у висоту. Серцевина квіток спочатку буває м'якою, але до початку серпня визріває і стає колючою.

Ехінацея дивна-єдина в роду жовта ехінацея, її особливістю також є більш низька, ніж у інших ехінацей, морозостійкість.

В якості декоративної рослини частіше вирощують ехінацею пурпурову і дивну-на їх основі створені сучасні сорти і гібриди.

Всі сорти ехінацей люблять світле і родюче місце розташування, де вони добре ростуть і радують око своїми прекрасними квітами.

Розмножують ехінацею в основному насінням.  Насіння збирають, коли шишки-суцвіття повністю визріють і стануть колючими. Відбирати самі повновагі і цілком визріли насіннини. Слід врахувати, що насіння ехінацеї мають знижену схожість через високий вміст ефірних масел. Насіння висівають у березні на глибину 0,5 см. Для кращої схожості  ящик з висіяним насінням можна помістити на 2 тижні в холодильник, а потім накрити плівкою і поставити в тепле місце. Сходи з'являються через 8-14 днів. Під час росту сіянців головне-підтримувати вологість грунту, не слід ні заливати, ні пересушувати її. Як тільки минуть заморозки, сіянці висаджують на постійне місце за схемою 30x30 см. Перший час ніжні сіянці, щоб не згоріли від сонця, бажано притіняти.

Ехінацею розмножують також шляхом ділення кореневищ, до того ж це бажано робити кожні 5-6 років, оскільки кореневище з часом старіє, і рослина відчуває себе пригнічено - починає погано розвиватися і цвісти.

Ехінацея не тільки декоративна, але і цінна лікарська культура. На її основі створено понад 50 медичних препаратів. Ехінацея допомагає при ангіні, грипі, герпесі, скарлатині. Використовується вона і як стимулятор імунітету, підвищує стійкість до інфекційних захворювання.

//Современная жизнь №11 (377) от 14.03.2012 г.

Немає коментарів:

Дописати коментар